Ahmet Kurucan

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Eş Anne Değildir!

Eş Anne Değildir!
Geçelerde izlediğim bir TV dizisinde eşler arası yaşanan bir hadise beni şok etti. Karısının üç çocuğu ile akşam gelecek misafirlere hazırlık yapmada zorlanacağı için ev işlerinde eşinden yardım istemesine mukabil, eşi bunu şiddetle red ediyor ve aralarında çıkan tartışma bir zincir halinde uzayıp gidiyor. Sonuç “marriage consular; evlilik danışmanı”.

Enteransandır evlilik danışmanı olan bayan ısrarla erkek üzerinde yoğunlaşıyor ve görünenden hareketle görünmeyen problemi, şuur altında yatan red gerekçesini anlamaya çalışıyor. Çocukluğundan başlayarak sorduğu bütün sorular kendine göre tesbit ettiği gizli gerekçeyi bulma istikametinde. Sözü uzatmayayım; neticede ana noktayı yakalıyor; erkek ev işleri özelinde eşinden annesi olmasını istiyor.

Evlilik 'bir kağıt parçası'mıdır?

Evlilik bir kâğıt parçasına atılan imza mıdır?

Evliliğe 'bir kağıt parçası' nazarıyla bakana ne diyebilir, ne anlatabilirsiniz ki? Geçenlerde bir çiftle karşılaştım. İki yıllık evliler. Anne-babalarından okyanusaşırı uzaklarda bir yerde hayatlarını sürdürüyorlar.

Severek evlenmişler. Üniversiteden beri beraberlikleri devam ediyor. Nişanlılık döneminde, küçük bir tartışma hariç hiçbir problemleri yok. Evliliğin ilk cicim aylarında da sıkıntı yok. Kim haklı, kim haksız şimdilik önemli değil. Mühim olan hadiseyi kavramak.

Evlilikteki kilit kelime:FEDAKARLIK

Evlilik uyumlu olmaktır

Evlilik hayatı başkası veya başkaları için yaşamanın bir başka adıdır. Aslında bunu sadece evlilik hayatına indirgemek de doğru değil. Çünkü insanoğlu toplumsal bir varlık olduğu için genel anlamda başkaları onun hayatında hakim unsurdur. Maddi bağlamda ürettiği şeylerle, tükettiği ya da tüketebileceği şeyler arasındaki mukayese bunu net bir biçimde ortaya koymaktadır. Bir fırıncı düşünün. Hayat boyu ürettiğinin ne kadarını kendisi yemiştir acaba? Bu insanoğlunun kaderidir. Yaratanın zaruri istikamet cinsinden yönlendirdiği, alternatifi olmayan bir yol. Aksi bir durum hayatı belki de çekilmez kılardı. Fedakârlık burada kilit kelime ve kavram.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş