Aydan Atasoy

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Diyetin sihirli dünyası

Sağlıklı ve dengeli beslenmek bazısına öyle zor geliyor ki, diyetin sihirli dünyasına saklanıp, yıllar boyu aldığı kiloları bir ayda vereceğine inanıyor.

Diyet, öyle sihirli bir kelime ki, ağızdan çıkar çıkmaz, hayal dünyasının kapılarını ardına kadar açıyor. Zayıflamak için diyetisyene başvuran pek çok kişi, yıllar boyu aldığı kiloları, bir ayda vermenin hayallerini kuruyor. Hayalden kurulan boy ve ağırlık ölçüleri üzerine, yepyeni vücutlar inşa ediliyor.

Safra taşlarına beslenme tedavisi

Tek tedavisi ameliyat olan safra kesesinde taş olan hastalar, ameliyat öncesi ve sonrasında beslenme tedavisi ile desteklenirler.

Safra kesesi, karaciğerin alt yüzüne yapışık, armut şeklinde bir organdır. Karaciğer tarafından üretilen safrayı, sindirimde kullanmak için depo eden safra kesesi, tam dolduğu zaman 50 ml safra alır.

Karaciğerden salgılanan safra, kanallardan geçerek safra kesesine gelir ve 10 katı kadar konsantre edilip bekler. Yemek yenildikten sonra safra kesesi kasılır ve konsantre edilen safra incebağırsağa akarak, yağlı besinlerin sindirilmesine yardım eder.

Safra kesesi taşları

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş