Prof. Dr. Ayşen Yücel

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Hareketsiz Yaşam, Boyun Ağrıtıyor!


Hareketsiz Yaşam, Boyun Ağrıtıyor!
Günümüzde teknolojinin yaygınlaşmasıyla, hareketsiz bir yaşam tarzına geçilmiş olması, ani yapılan yanlış hareketler ve stres gibi nedenlerle tıpkı bel ağrılarında olduğu gibi boyun ağrılarında da ciddi artışlar gözleniyor. Genel olarak fiziksel kondüsyonları düşük olan, uzun süre oturarak çalışan ve duygusal stres altında olan kişiler bu açıdan ciddi risk altında.
İstatistiklere göre gelişmiş toplumlarda çok yaygın olan omuz-kol ya da boyun ağrıları, hemen hemen herkesin hayatının her hangi bir döneminde hafiften çok şiddetliye doğru yayılan bir yelpazede karşılaştığı bir bulgu. Anadolu Sağlık Merkezi’nden Ağrı Tedavi Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Yücel'in verdiği bilgilere göre, genellikle ani başlayan ağrıların büyük çoğunluğu, istirahat, ilaç tedavisi, fizik tedavi gibi yöntemlerle tamamen düzelse de, bazı kişilerde bu ağrı kronikleşerek çok daha uzun sürüyor ve bu tedavilerle düzelmiyor.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş