evim dergisi

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Gövdesinden sineklik yapın

Alışveriş listesi: Ahşap çıta, bir kaç renk kurdele, makas, maket bıçağı, pet soda şişeleri, delgeç.

Kesin: Pet şişelerin gövdesini keserek, istediğiniz büyüklükte, çeşitli geometrik parçalar elde edin.

Delin: Her parçayı altından ve üstünden olmak üzere iki yerinden delgeç kullanarak delin.

Kurdele geçirin: Sinekliğinizin olmasını istediğiniz uzunluğu saptayın. Bu uzunluğun iki katı kadar kurdele parçaları kesin.

Çıtanın üzerine bağlayarak, düğümlediğiniz kurdeleye; geometrik parçaları geçirip, düğümleyin.

mutfaktaki tehlike noktalarını biliyor musunuz?

* Raf sistemlerini gözden geçirin: Her zaman kullandığınız mutfak gereçleri, kolay erişilebilen yükseklikteki raflarda saklanmalıdır. Rafların üst katlarına ulaşmak için tabure veya iskemle yerine dengeli bir mutfak merdiveni kullanılmalıdır.

*Temizlik malzemeleri ve ilaçlara dikkat: Çocuklar ve evcil dostlarımız için tehlike oluşturacak maddeleri onların erişemeyeceği yerlere koyun. Bu tip malzemeleri su şişesi, içecek şişeleri gibi kaplarda saklamayın.

* Kesicileri güven altına alın: Bıçak ve benzeri kesici aletleri çocukların erişemeyeceği yerlere koyun. Onların erişemeyeceği çekmeceler, bu tür aletleri saklamak için en uygun yerler.

* Kullanım kılavuzları önemli: Düdüklü tencere, mikser ve diğer aletleri kullanmadan önce kullanım kılavuzlarını iyi okuyun.

giysilerinizi doğru yıkayın

Giysilerin bakımları doğru yapılmadığında ömürleri kısa olabilir. İşte onları korumanın yolları...

*Giysilere uygulamanız gereken bakım yöntemini, satın almadan önce öğrenin. Sadece kuru temizleme yapılması gereken giysiler sizin için masraflı olabilir.
* Kuru temizleme giysinizin ömrünün uzatır. Burada kullanılan solvent, kumaşa suyun verdiğinden daha az zarar verir.
* Kir, leke ve tozlar giysinize aynı bir zımpara gibi aşındırıcı etki yapar. Lekelere hemen müdahale etmeniz önemlidir. Lekeli elbiseler böcekleri de çeker.
*Giysilerinizi seçerken şıklığına özen gösterdiğiniz kadar sağlıklı kumaşlardan üretilip üretilmediğine de önem verin.

ideal ev ortamı

Evinizde sağlıklı bir ortam yaratmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Sıcaklık: Eviniz sizi dış ortamdaki ısı değişikliklerinden korumalı. Yalıtım yapılmış evler daha korunaklıdır. Evde ideal ortam ısısı 20-21 derece olmalı.

Nem: Evinizin nemli olması romatizma, soğuk algınlığı ve bronşit gibi hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca duvarlara yapışan nem, evinizde bakterilerin üremesine de neden olur.

Aydınlatma: En ideal aydınlatma elbetteki gün ışığından maksimum derecede yararlanmak. Gün ışığı bakterileri öldürürken, vücudumuzda D vitamini oluşmasını da sağlar. Açık renklerde boyanmış mekanlar, az eşya kullanımı ve camların temiz olması da etkili.

halı kaplarken...

Duvardan duvara halı kaplamanın püf noktalarını Praktiker anlatıyor: Çalışmaya başlamadan önce halı kaplanacak odanın ölçüsünü şerit metre yardımı ile alın. Ölçüye uygun halınızın keçe tabanlı olması ısı ve ses yalıtımı sağlayacaktır.

1. Halının kesilmesi: Odanın ölçüsüne uygun olarak aldığınız rulo şeklindeki halıyı geniş bir yere serin. Halının üstüne mastar koyarak çengelli halı bıçağı ile ölçüye göre, dört kenarından 10'ar cm fazlalık bırakarak kesin.
2. Kenar fazlalıklarının kesimi: Kesmiş olduğumuz halıyı odanın zeminine duvardan duvara serin ve fazlalıkları çengelli halı bıçağı ile kesin.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş