PAYLAŞIM

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Eş Anne Değildir!

Eş Anne Değildir!
Geçelerde izlediğim bir TV dizisinde eşler arası yaşanan bir hadise beni şok etti. Karısının üç çocuğu ile akşam gelecek misafirlere hazırlık yapmada zorlanacağı için ev işlerinde eşinden yardım istemesine mukabil, eşi bunu şiddetle red ediyor ve aralarında çıkan tartışma bir zincir halinde uzayıp gidiyor. Sonuç “marriage consular; evlilik danışmanı”.

Enteransandır evlilik danışmanı olan bayan ısrarla erkek üzerinde yoğunlaşıyor ve görünenden hareketle görünmeyen problemi, şuur altında yatan red gerekçesini anlamaya çalışıyor. Çocukluğundan başlayarak sorduğu bütün sorular kendine göre tesbit ettiği gizli gerekçeyi bulma istikametinde. Sözü uzatmayayım; neticede ana noktayı yakalıyor; erkek ev işleri özelinde eşinden annesi olmasını istiyor.

Sürekli ilk adımı eşinizden beklemeyin

Sürekli ilk adımı eşinizden beklemeyin

Evinizde bir sorun yaşadığınızda konunun çözümlenme aşamasında bir adım geride mi durmayı tercih ediyorsunuz?

Her tartışmanızda barışacak kişinin eşiniz olmasını mı bekliyorsunuz? Şayet bu soruya evet diyenlerdenseniz mutluluğu tam anlamıyla elde etmek için fazlaca vakit kaybetme ihtimalinizin yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bazı bireyler birtakım kompleksler yaşarlar. Bunun daha ziyade bayanlarda göründüğünü söyleyebilirim. Bazı hanımlar "ilk adım her zaman erkekten gelmeli" felsefesini benimserler.

Birbirinize kalbinizi verin ama karşılıklı kilitleyip saklamak için değil!

Son yıllarda boşanma konusunda iyice dizginleri elden kaçırdık. Evlenenlerin sayısının çokluğu iyi; ama maalesef son yıllarda boşanma oranları evliliklerin üstünde yer alıyor.

Şöyle ki; bir yuva kurulurken bir başka yuvanın yıkılmakta olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor. Bu tüm dünyada böyle; ancak bizi toplum olarak diğer milletlerden ayıran çok önemli bir özelliğimiz yok muydu? Her konuda bize örnek olan Efendimiz'in (sas) evlilik konusundaki fiilleri ve sözleri artık bizi teskin etmiyor mu? Çünkü o yaptığı evliliklerle de, aile hayatının nasıl olacağını aleni bir şekilde ortaya koymuş durumda. Yapılan araştırmalar boşanmaların artık "dindar" olarak tanımlanabilecek insanlar arasında da arttığını ortaya koyuyor.

Evlilik özel bir yaşam biçimi… Mahremiyetlerin paylaşıldığı…

Tv karşısında uyuyakalan kocalar...!

“Televizyon karşısında uyuyan kocam için ne yapabilirim Mehtap Hanım? Lütfen yardım eder misiniz? Yatağına gidip uyumasını defalarca söyledim. Ama evde aldığımız bu kurala uymuyor.” şeklinde soru bir soru geldi.

Önce üzerine bir battaniye örtün… Ki üşümesin… Üşütüp hasta olmasın… Uyuyanın üzerine kar yağar demişler.

Bu konuda gelen soruların çokluğuna bakılırsa, kapalı kapılar ardında yaşayan eşlerin çoğunun, ekran karşısında uyukluyor olması gerekir!

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş