Rahime Sezgin

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Mutfakta kaynana nasıl çatlatılır? ..

Gelin-kaynana sürtüşmelerinin kendini en fazla gösterdiği alanlardan biridir mutfak. Bunda erkeklerin “Annemin yemekleri her zaman bir başka!” diye kurduğu cümlelerin de etkisi yok değildir. Yemek yaparken kayınvalideleri ile yarışmak zorunda olduğu, bu yüzden çoğu gelinin zihninde yer alır. Lale Karabulut hazırladığı “Kaynana Çatlatan Tarifler” ile gelinlerin bir adım öne geçmesine kapı aralıyor. Ramazan ayında kurulan iftar sofralarını hem lezzetli hem de pratik yemekler ile donatmak isteyenler için kitapta geniş yelpazeli tarifler bulunuyor.

Çocukluğundan beri yemek yapmayı ve yeni tarifler öğrenmeyi seven Lale Karabulut özellikle annesinden, anneannesinden ve babaannesinden öğrendiği tarifleri de ihmal etmemiş.

Düğün arifesi kriz habercisi... Krizin adı mekân, takı, gelinlik....

Nikâhın kıyılmasına dakikalar kalmıştı. Gelin ve damat aile bireyleri ile birlikte bir odada, kalabalık davetli topluluğunun doldurduğu salona girecekleri anı bekliyorlardı. İşte her şey o anda oldu; ‘oğlan tarafından’ birinin söylediği bir cümle, dünyalar güzeli genç kızın kabarık gelinliğini toplayıp arkasına bakmadan koridorda koşarak uzaklaşmasına neden oldu.
Gelin ya da damat tarafından birinin evlilik hazırlığına müdahalesi ya da aileye yeni girecek kişi hakkında yapılan yorumlar, son safhaya gelmiş evlilik sürecini bitirebiliyor. Bazen de taraflardan birinin belli bir istekte diretmesi, krize sebep oluyor; yuvanın kurulamadan dağılması sonucunu doğuruyor. Birçok çift, düğüne sayılı günler kala beyaz eşya seçimi, gelinliğin modeli, balayı meselesi, kız tarafı ne kadar eşya aldı-oğlan tarafı ne kadar takı taktı gibi meseleler yüzünden dünyaevinden çok strese giriyor. En mutlu anlar, ömür boyu unutulmayan ve telafisi mümkün olmayan mutsuzluklara kapı aralıyor. Evlilik krizlerine kapı aralamamak için görev, gençler kadar ailelere de düşüyor. Düğün mevsimine girdiğimiz şu günlerde, düğün sahiplerine tavsiyemiz, temkini elden bırakmamaları, sükûnetlerini muhafaza etmeleri, insanların gergin anlarda hata yapabileceklerine kendilerini en başından hazırlamaları.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş