Serhat Şeftali

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sevgi, ancak saygı ile büyütülebilir

Sevgi, ancak saygı ile büyütülebilir

Fatih Bey'i tanıyanlar sert mizacını bilirdi. Etrafına korku saldığını düşünürlerdi. "Allah bu adamın hanımına yardım etsin", "Bu adamla geçim ne kadar zordur kimbilir" diyenler, Fatih Bey ile Petek Hanım'ın evliliğinin çok zor yürüdüğünü zannederlerdi. Halbuki sert görünmekle, sert olmak arasında fark vardı.

Aile karşılıklı tavizler ve paylaşılan hisler üzerine kurulmalıydı. Eğer verebileceğiniz bir taviziniz, paylaşabileceğiniz hisleriniz yoksa geçimi de olmayan bir insansınız demektir. Çivi çiviyi sökse de, bu kural evlilikte geçerli değildir. Eşlerin sert ve affetmeyen tavırları her an kırılmaya neden olur. Mermer ne kadar sert olsa da çekiçle alacağı bir-iki darbede çatlamaya mahkumdur. Halbuki çekici daha yumuşak bir zemine vursanız darbelerinizin bir etkisinin olmadığını göreceksiniz.
Eşler ne kadar esnek olursa ilişki de o kadar kolaylaşır.

Evlilik sevgiyle beslenmek ister

Evlilik sevgiyle beslenmek ister

Sabah erken kalkıp işe koyuldu. Eşi de çocukları hazırlayıp okula gönderdi. Sonra ufaklığın kahvaltısını hazırladı. Bir ev hanımı olarak günü çocuklar ve ev işleriyle geçiyordu. Akşam beyi eve geldiğinde henüz akşam yemeği yoktu...

Akşam yemeğinin arkasından çayı zor içmişlerdi. Anne-baba bir yandan çocukların kavgalarını ayırmaya çalışırken diğer yandan da TV'deki diziyi izlemeye çalışıyordu. Vakit ilerlediğinde çocuklar uyumuş karıkoca da yorgunluktan bitap düşmüştü.

Evliliği ne ayakta tutar?

Sorunları aşabilme yeteneğinizi kaybetmekten korkun

– Evliliği ne ayakta tutar? Sevgi mi? Sadakat mi? Nişanlı çift için artık sayılı günler vardı. Bir ay sonra nikahları için gün almışlardı. Elif ile Erhan sevgilerini pekiştirecek bir şeylerin olması gerektiğine inanıyorlardı. Elif sorusunu tekrarladı:

– Evliliği ne ayakta tutar?
Çevrelerindekilerin evliliklerinde aksayan yönleri bir bir düşündüler:

* Evlilik ilişkisi zamanla olağanlaşıyor. Heyecan kaybediliyor.

* Eşlerde güvensizlikten kaynaklanan su-i zanlar ortaya çıkıyor.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş