uyum

warning: Creating default object from empty value in /home/kadin/domains/kadinpenceresi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Evlenince Değişir Demeyin

Hayat arkadaşınızı seçerken en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında değerleriniz ve ideallerinizin birliği gelir. Hayatı beraber yaşayacağınız kişinin hayatı ne gözle gördüğü, hedefinin ne olduğu ve değer yargıları, en çok üzerinde durulması gereken konudur.

Kazanılan para ile daha iyi yaşamak mı hedeflenecek, yoksa o kazanç olabildiğince hayır yollarına mı sarf edilecek? Çocuk sahibi olunduğunda, çocuk hangi prensiplere göre büyütülecek, ona nasıl bir eğitim verilecek? Sosyal hayatta kimlerle nasıl bir diyalog kurulacak? Bu gibi temel tercihlerde uyum, iyi bir evlilik için olmazsa olmaz şarttır.

Ben Hayatı Alayım, Şıklık Size Kalsın!

Ben Hayatı Alayım, Şıklık Size Kalsın!
Boşver, aldırma diyorsun içinden.
Olur mu, boşvermek yakışır mı hiç sana, diyorlar.
Önemsiyorsun, dertleniyorsun, üzülüyorsun. Uykuların kaçıyor.
Hiç takmayacaksın, bunları dert etmek sana yakışmıyor, diyorlar.
Üstten bakıyorsun...
Yakışmadığını söylüyorlar.
Aşağıdan alıyorsun.
Yakışmıyormuş, öyle diyorlar.
Arkanı dönüyorsun.
Olmuyor.
O zaman gözünün içine içine bakıyorsun.
Bu sefer de kabalık sayıyorlar.
Sanki hayat yakaya takılan bir gül bunlara göre...
Öyle uzaktan bakıp değerlendiriyorlar: İyi duruyor mu, durmuyor mu? Uymuş mu, uymamış mı? Cıvık mı, şık mı?
Öyle olsa ne güzel olur.
Ama değil, bu bizim mecburiyetlerimizle özgürlüklerimizi aynı kazanda harmanlamaya çalıştığımız hayat olsa olsa ancak solgun bir gül oluyor dokununca...

Sevgi, sebep değil sonuçtur

Sevgi, sebep değil sonuçtur

Sevgili dost,evliliğin bereketini görmek istiyorsan kendini iyi tanı Kendini tanıyamamanın, kendini geç tanımanın veya kendini yanlış tanımanın verdiği zararı, bütün dünya birleşse sana veremez Dostunu yanlış anlarsan, dostunu kaybedersin; kendini yanlış anlarsan, kendini kaybedersin Kaybettiğin dostların yerine yenisini bulmak pekala mümkün olabilir… Ama kendini bir kaybedersen çok zor bulursun O yüzden şair demiştir ki, gellll…gelllll Kendine gel…

Aldatmanın en kötüsü, insanın kendini kandırmasıdır Hiç bir insan ihsanını ucuza satmaz O yüzden sığınmanın adını evlilik koyma Evlilik adı altında sığınma Aksi halde, bir kişiden oluşan bir esir kampı kurmuş olursun

Evlilik kutsaldır, onu ayakta tutmak eşlerin görevidir.

Yuvayı dişi kuş yapar, kim ne derse desin bu çok doğru bir atasözüdür. Bunca kabul gördüğü için de bugülere kadar ulaşmayı başarmıştır

Yuvayı dişi kuş yapar, kim ne derse desin bu çok doğru bir atasözüdür. Bunca kabul gördüğü için de bugülere kadar ulaşmayı başarmıştır. Sebebini biraz düşünürsek eğer, dişi kuşların daha sabırlı olduklarını görürüz. Çünkü beylerin günboyu başka insanlara yaşadığı olumsuzluklar sabırlarını aç kurtlar gibi yiyip bitirmiştir. Gün akşama kavuşunca, yorgun argın ve bir o kadar baruç fışısı halinde evlerine düşerler. Yada bu bir perde belki de, kimbilir belki sabretmekten yoruluyorlardır, sabrı alışkanlık haline getiremedikleri için. Ama gayreti elden bırakmayın lütfen, iyi alışkanlıklar başlangıçta insanı yorar ama sonra tatlı bir huzur sizi kuşatır.

Evliliğe vesile olanlar dikkat!

Evliliğe vesile oldunuz; ya sonra?

EVLİLİĞE vesile olanlar dikkat! KİMİ KİME tavsiye ediyorsunuz? Ne yaptığınızı biliyor musunuz? Erkek ile kız birbirine uygun mu? İyi düşündünüz mü? Onları her yönüyle tanıyor musunuz?
İyi olsa kendileri, kötü olsa siz. Yani sebep olanlar. Ve peşinde gelen o klasik beddua. "Sebep olanların evi yıkılsın" böyle bir evliliğe vesile olanlar bilmeliler ki her evlilik en az evlenenler kadar alınmış bir risktir. Bu yüzden iki insanı bir araya getirirken azami ihtimam gösterilmesi, alabildiğine dikkat edilmesi gerekir. Tarafları mutlaka çok iyi tanımıyorsanız hatır gönül üzerine asla böyle bir işe girişerek vesile olmayın.

Kuşların da bir bildiği var

Kuşların da bir bildiği var

Göçmen kuşların havada "V" şeklinde uçtuklarını pek çoğunuz görmüşsünüzdür.

Bilim adamları kuşların neden bu şekilde uçtuklarını merak etmişler, "V" şeklindeki uçuşun kuşlara hayatı kolaylaştırdığını ve güzelleştirdiğini fark etmişler. Biz de 'V'li uçuşlardan çıkarılan dersleri, hep yan yana yolculuk eden eşlere uyarladık. Bakalım, "V" şeklinde uçmaya razı olacak mısınız?

Ailelerin rızasını almadan veya yok sayarak gerçekleştirilen evliliklerin ömrü çok kısa...

Evleneceğiniz insanın ailesini ya da kendi ailenizi silip atamazsınız. Ancak onların da görüşünü alarak mutlu ve huzurlu bir evlilik yapabilirsiniz.
Mutlu bir evlilik için evlenecek kişilerin anlaşması kadar ailelerinin onayı da önemli. "Biz anlaştık, ailelerin ne dediği önemli değil!" diyerek evlenen çiftler, hayat şartlarının acımasızlığı ve beklentilerin karşılanmaması yüzünden kısa sürede ayrılıyor.

Ailelerin rızasını almadan veya yok sayarak gerçekleştirilen evliliklerin ömrünün çok kısa olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, aile rızası olmadan gerçekleştirilen evliliklerin yarıdan fazlasının ilk bir yıl içinde boşanmayla sonuçlandığını bildiriyor.

Evlilikteki kilit kelime:FEDAKARLIK

Evlilik uyumlu olmaktır

Evlilik hayatı başkası veya başkaları için yaşamanın bir başka adıdır. Aslında bunu sadece evlilik hayatına indirgemek de doğru değil. Çünkü insanoğlu toplumsal bir varlık olduğu için genel anlamda başkaları onun hayatında hakim unsurdur. Maddi bağlamda ürettiği şeylerle, tükettiği ya da tüketebileceği şeyler arasındaki mukayese bunu net bir biçimde ortaya koymaktadır. Bir fırıncı düşünün. Hayat boyu ürettiğinin ne kadarını kendisi yemiştir acaba? Bu insanoğlunun kaderidir. Yaratanın zaruri istikamet cinsinden yönlendirdiği, alternatifi olmayan bir yol. Aksi bir durum hayatı belki de çekilmez kılardı. Fedakârlık burada kilit kelime ve kavram.

2008 dekorasyonundaki yenilikler..


2008,evlerimize,özellikle de salonlarımıza birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.Dantel ve beyazın romantizmi,metalik ışıltı ve yansımalar ,kahve ,yeşil ve mürdümün her tonu 2008'de evlerimizi süsleyecek.
Çiçekleri alıştığımız gibi masa ve sehpa üstlerinde değil daha çok yerde kullanacağız bu sene.Herzaman ki gibi yastıklar revaçta ama bu sene daha parlak ve süslü olacaklar.Evinizin her odasında simli kumaşları,yünlü kumaşlarla birleştirebilir,dilediğiniz kombinleri oluşturabilirsiniz.Dekorasyon dünyasındaki yenilikleri öğrenmeden alışverişe çıkmayın.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Televizyonda dizi izlerken en çok neye dikkat edersiniz:

Son yorumlar

Son konular

nid)); if ($sebil=='') $sebil = 'node/'.$term->nid; echo ' - '. $term->title .'
'; } ?>
İçeriği paylaş